BİZİM EKİBİMİZ

Pozitif Disiplin, çocukların kendi hareketlerini kontrol edebilmelerine ve hareketlerini çözebilmelerine yardımcı olan bir yönetim tekniği olduğu kadar çocukların toplumsal kuralları öğrenirken kendileri hakkında iyi şeyler hissetmelerine de olanak sağlamaktadır.

İLKİZ ANAOKULU

Okullarımızda; klasik öğrenme (öğrenenin pasif konumda olduğu öğrenme modelleri) yerine ‘’Aktif Öğrenme’’ yöntem ve teknikleri ile öğrencilere eğitim verilmektedir. Sınıflarımız; görsel, işitsel ve dokunsal algıya yönelik, 3 tip öğrenme modülüne uygun olarak düzenlenmiş ve pratik kullanıma uygun materyaller, görseller, araç ve gereçler eşliğinde yaş gruplarına uygun oyuncaklar ile zenginleştirilmiştir.

 

Gerçek hayatta karşılaşılan zorluklarla mücadele edip çözüm sunabilme becerisi ve problemleri keşfetme yeteneği olarak da açıklanan zeka kavramının özellikleri çoklu zeka kuramına göre özellikleri şu şekilde sıralanmıştır:

  • Zeka güçlendirilebilir.
  • Zeka birden fazla alanda gösterilebilir.
  • Zeka profili kişiye özel ve kişiye özgüdür.

Tüm bu gerçeklerden yola çıkarak okulumuzdaki tüm öğrencilerin yeteneklerini ilgi alanlarına göre sıralamak amacıyla Oktay Aydın tarafından geliştirilen “MIT Yetenek Geliştirme Testi” uyguluyoruz. Çocukların her biri özelinde yetenek haritalarının çıkarılmasını ve velilerimizin çocuklarının yetenekleri hakkında farkındalıklarının artması adına kendilerine “Yetenek Danışmanlığı” hizmeti sunuyoruz.

 

EKİBİMİZ

Biz her zaman eğlenceliyiz

KONTENJANDAN FAYDALANIN

Çocuklarınızın erken yaşta eğitimlerine katkıda bulunup, onların farklı yönlerini gelin hep birlikte keşfedelim.

ÖN KAYIT OLUŞTUR